Home Genel Ali Koç’un Hdp’yi Ziyaret Ettiği İddiası

Ali Koç’un Hdp’yi Ziyaret Ettiği İddiası

3593
0
ali koç hdpyi ziyaret ettiği fotoğraf montaj iddiası 22

Ali Koç’un Hdp’yi Ziyaret Ettiği İddiası başlıklı yazımızda, Fenerbahçe Spor Kulübü yeni Başkanı Ali Koç‘un HDP’yi ziyaret ettiğini gösteren fotoğrafın gerçek olup olmadığı yönündeki iddiayı inceledik. Ali Koç, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Spor Kulübüne Başkan olmasının ardından sosyal medyada çokça konuşulmuş ve hakkında iddialar ortaya atılmıştır.

Bunlardan bir tanesi de Ali Koç’un, daha önce HDP yöneticilerini ziyaret ederek birlikte fotoğraf çekildiği karenin montaj olmayıp gerçek olduğu iddiasıdır. Nitekim bu iddia doğrudur, söz konusu fotoğraf montaj değil, gerçektir. 


ali koç hdpyi ziyaret ettiği fotoğraf montaj iddiası 2


Gazeteci Ömer Turan‘ın attığı tweetin altında fotoğrafın montaj olduğuna yönelik paylaşımlar yapılmıştır. Bir Twitter kullanıcısı, görseli çeşitli programlarda inceleyerek analiz yaptığını iddia etmiştir. O analizlerin bir tanesi aşağıda verilmiştir:


ali koç hdpyi ziyaret ettiği fotoğraf montaj iddiası analiz 1


Politic Kurd isimli Twitter kullanıcısı, belirttiği analiz yöntemlerinin hepsinde fotoğrafın montajlı olduğunu söylemiştir. Ancak bu tarz yöntemler ne kadar doğru gibi görünse de yüzde yüz sonuç vermemektedir. İddia ile ilgili haberler ve görseller incelendiğinde ziyaretin gerçek olduğu anlaşılmaktadır.

Ali Koç’un HDP Ziyareti ile İlgili Videosu

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Haziran 2015’te Ankara’da siyasi parti liderlerini ziyaret etmişlerdir. Cansen Başaran-Symes başkanlığında TÜSİAD Yönetim Kurulu, koalisyon görüşmelerinin yapıldığı dönemde aralarında HDP’nin eş başkanı Figen Yüksekdağ‘ın da olduğu siyasi parti liderlerini ziyaret etmiştir.

Şu anda da TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini sürdüren Ali Koç da, TÜSİAD Heyetiyle birlikte bu ziyaretlere katılmıştır. Ali Koç’un, diğer siyasi parti liderleri ile görüşmeye katıldığı 17 Haziran 2015 tarihli haberlerdeki görsellerden de anlaşılmaktadır.

Aşağıdaki video ve görsel, TGRT Haber‘in 17 Haziran 2015 tarihinde yaptığı haberden alınmıştır. Videonun dördüncü saniyesinde masada oturan TÜSİAD Heyetinin içinde Ali Koç’un da olduğu görülmektedir.

ali koç hdpyi ziyaret ettiği fotoğraf montaj iddiası video


Ali Koç’un da aralarında bulunduğu TÜSİAD Heyeti HDP ziyaretinden önce dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu‘nu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘yi de ziyaret etmiştir.

ali koç hdpyi ziyaret ettiği fotoğraf montaj iddiası davutoğlu ali koç hdpyi ziyaret ettiği fotoğraf montaj iddiası davutoğlu


yüzde 100 dogrula.org doğruluk yüzdesi %100


Kaynaklar: Twitter, Basın İlan Kurumu, TGRT Haber, TÜSİAD


[Total: 11    Average: 3.7/5]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

*