Ana sayfa Genel Araştırma 2018’in En İyi 20 Sosyal Medya Aracı

2018’in En İyi 20 Sosyal Medya Aracı

537
0
PAYLAŞ
sosyal media tool araçlar

2018’in en iyi 20 sosyal medya aracı konulu yazımızı inceleyerek sosyal medyada daha güçlü olmanız mümkün.

Artık 2018 yılındayız ve gerçek zamanlı olarak pazarlama destenize ekleyebileceğiniz yeni sosyal medya araçları arıyor olabilirsiniz.

Önde Gelen Pazarlama Teknolojisti Blogu’ndan Scott Brinker‘e göre, pazarlama teknolojisi ortamında şu an 5.000’den fazla araç var.

Peki nereden başlamalı?

Tam listeyi görmek ve araçları nasıl kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin veya 2018’in en iyi sosyal medya araçları ile Product Hunt koleksiyonuna tıklayın.

2018’de Deneyebileceğiniz En İyi 20 Sosyal Medya Aracı

sosyal medya araçları

İşte 20 sosyal medya aracına genel bir bakış. (Listedeki araçlar herhangi bir sıraya göre yazılmamıştır.)

 1. Crello                             
 2. Fastory
 3. Storyheap
 4. Botletter
 5. PixelMe
 6. Promo
 7. Typito
 8. Anchor Videos
 9. Adioma
 10. Smartmockups
 11. ContentStudio
 12. Campsite
 13. Tagwin
 14. Insense
 15. Quuu Promote
 16. Lisa
 17. Story Slicer
 18. MetaShort
 19. Station
 20. Planable

1. Crello 

crello tool10,000 ücretsiz şablonu bulunan basitleştirilmiş bir grafik tasarım aracı

Fiyat: Ücretsiz (bazı tasarım öğeleri 0.99 dolar)

Tanım: Crello, sosyal medya, web ve yazıcı çıktıları oluşturmak için kullanılan yeni, ücretsiz grafik tasarım aracıdır. 10,000 ücretsiz tasarım şablonu, milyonlarca stok görüntüsü ve ücretsiz tasarım öğesi sunar.

Crello nasıl kullanılır:

Ya sıfırdan bir grafik oluşturabilir ya da Crello’nun güzel hazırlanmış şablonlarından birini kullanabilirsiniz. Sürükle-bırak yöntemini kullanarak, grafik üzerinde tasarım öğelerini kolayca ekleyebilir, düzenleyebilir ve taşıyabilirsiniz.

İşte Crello ile grafik nasıl oluşturacağınız hakkında hızlı bir video:


2. Fastory 

fastory sosyal medya aracıÇarpıcı Instagram hikayeleri hazırlayın, onları her yerde paylaşın

Fiyat: Ücretsiz veya kurumsal fiyatlandırma

Tanım: Fastory, bir Ürün Avcısı’nın anlattığı gibi, Canva for Story’e benziyor. Animasyonlu veya statik hikayeleri kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir grafik düzenleyici.

Fastory nasıl kullanılır:

Fastory editörü, ilgi çekici bir hikaye oluşturmak için üç basit adımda size rehberlik edecektir.

 1. Metniniz için bir animasyon seçin
 2. Bir video veya fotoğraf seçin veya yükleyin
 3. Logonuzu ekleyin

Hikayelerinizi “yayımladığınızda” Fastory onları e-postanıza gönderir. Daha sonra bu hikayeleri cep telefonunuza indirebilir ve Instagram veya Snapchat’a yükleyebilirsiniz.

Not: Ücretsiz sürüm ile oluşturulan öyküler, sol alt köşede bir Fastory etiketiyle gelir.


3. Storyheap 

storyheap sosyal medya aracıSnapchat ve Instagram hikayelerinizi yönetin

Fiyat: Aylık 49 ABD dolar, aylık 99 ABD dolar veya aylık 199 ABD dolar (7 günlük ücretsiz deneme süresi ile)

Tanım: Storyheap, Instagram ve Snapchat hikayelerinizi yönetmenizi sağlayan tek araç olabilir – hikayelerinizi oluşturun, planlayın ve analiz edin – hem de tek bir gösterge tablosundan.

Storyheap nasıl kullanılır:

Storyheap, yalnızca öykülere odaklanması dışında birçok sosyal medya yönetimi aracı gibi çalışır. Bir hikaye tasarlamak için bir resim veya video yükleyin ve yayınlama zamanını seçin. Storyheap bunu sıradaki hikayeye ekleyecektir.

Hikayeler oluşturup tasarlamanın yanı sıra, öykülerinizin performansını (ör. görüntülemeler ve ekran görüntüleri) ve hesaplarınızın büyümesini (örneğin, takipçiler, ortalama görüntülemeler ve açık ücret) görebilirsiniz.

Bazı insanlar Storyheap’in Instagram ve Snapchat’ın Hizmet Şartları’nı ihlal edip etmediğinden endişe duymaktadır, ancak Storyheap bu şartları ihlal etmeyen bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.


4. Botletter 

botletter nedirFacebook Messenger’dan haber bültenleri gönder

Fiyat: Ücretsiz (ayda 1.000 mesaja kadar), aylık 23.50 dolar, aylık 53.60 dolar, aylık 85.50 dolar veya özel fiyatlandırma

Tanım: Facebook Messenger umut verici bir pazarlama kanalı olarak büyümektedir. Botletter ile Messenger abone listenizi büyütebilir, abonelerinize Messenger (veya botletterleri) mesajlarınızı gönderebilir ve performansınızı analiz edebilirsiniz.

Botletter nasıl kullanılır:

Botletter’i kullanmak, çoğu e-posta pazarlama araçlarını kullanmakla çok benzerdir. Temel fark, e-posta pazarlama araçlarıyla e-postalar gönderirken, Botletter ile Messenger mesajlarını gönderdiğinizdir.

Mesajınızı hazırlamanın yanı sıra, resim, başlık ve harekete geçirici mesaj içeren bir Messenger kartı da ekleyebilirsiniz.


5. PixelMe 

pixelme sosyal medyaMedyaya aşina pazarlamacılar için URL kısaltıcısı

Fiyat: Ayda 10 dolar, ayda 29 dolar, ayda 79 dolar veya özel fiyatlandırma (7 günlük ücretsiz deneme ile)

Tanım: PixelMe, bir bağlantıya yeniden hedefleme pikseli eklemenize izin veren bir URL kısaltıcıdır. İnsanlar PixelMe bağlantılarınızı tıkladığında, onları Facebook, Instagram, Twitter ve benzeri reklamlarla yeniden kazanabilirsiniz.

PixelMe nasıl kullanılır:

PixelMe hesabınızı kurmak için yapmanız gereken tek şey, kullanmak istediğiniz reklam platformlarının piksel kimliklerini eklemektir. Örneğin, Facebook reklamları için, bu Facebook Pixel olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra, bağlantınızı PixelMe’ye kopyalayıp yapıştırın ve sizin için kısaltılmış bir bağlantı oluşturmasına izin verin. Daha sonra, paylaşın. Yeterli kullanıcı bu bağlantıyı tıkladığında, reklam platformlarında özel bir kitle oluşturabilir ve bu kitleleri çok alakalı bir reklamla yeniden hedefleyebilirsiniz.


6. Promo 

promo sosyal medya toolPazarlama videoları oluşturmanın en kolay yolu, Slidely’den

Fiyat: Ayda 49 dolar, ayda 99 dolar, ayda 199 dolar, ayda 359 dolar veya kurumsal fiyatlandırma (Düzenleyiciyi ücretsiz olarak deneyebilir ve yalnızca herhangi bir videoyu indirmek istediğinizde ödeme yapabilirsiniz.)

Tanım: Promo, piyasadaki en kolay video üreticisi olduğunu iddia ediyor (birçok Ürün Avcısı kullanım kolaylığına katılıyor). Promo, 2,8 milyonun üzerinde premium video klip ve lisanslı müzikten oluşan bir kütüphaneyle yalnızca birkaç dakika içinde yüksek kaliteli videolar oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Promo Nasıl Kullanılır:

Başlangıç olarak, Promo’nun muazzam kitaplığından bir video arayabilir veya seçebilir veya kendi video kliplerinizi yükleyebilirsiniz. Promo’nun videoları, güzel tasarlanmış metin yer tutucularıyla birlikte gelir; dolayısıyla, bir sonraki adımınız kopyanızı ve logonuzu girmektir. Promo sizin için bir müzik bile seçebilir (isterseniz müziği değiştirebilirsiniz).


7. Typito

typito sosyal medyaÇarpıcı videolarınızı hızlı, kolay ve çevrimiçi oluşturun

Fiyat: Ücretsiz, ayda 5 dolar, ayda 30 dolar veya şirket fiyatlaması (7 günlük ücretsiz deneme ile Typito filigranı kaldırmak için video başına 5 dolar ödeyebilirsiniz.)

Tanım: Typito “Canva for video” olarak tanımlandı. Sürükle-bırak arayüzü, güzel tipografi, görüntü ve videolarla çekici videolar oluşturmanıza olanak tanır.

Typito nasıl kullanılır:

Video kliplerinizi ve resimlerinizi Typito’ya yükledikten sonra, videonuza kolayca metin, simgeler ve müzik ekleyebilirsiniz. Basit arayüzü ile metin stilini değiştirebilir, yazı tipini değiştirebilir, sürükleyip taşıyabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Buna ek olarak, videonuzu sadece manzara videoya, kare videoya, letterbox videoya ya da sadece bir tıklamayla dikey bir videolara dönüştürebilirsiniz.


8. Anchor Videos

anchor videos toolAudioyu (sesi) videoya dönüştürüp her yerde paylaşın

Fiyat: Ücretsiz

Tanım: Anchor Videos, ses kayıtlarınızı, not belgesiyle güzel hareketli videolara dönüştüren popüler bir sesli ağ uygulaması olan Anchor’daki yeni bir özelliktir.

Anchor Videoları nasıl kullanılır:

Anchor uygulamasını kullanarak sesi kaydettikten sonra, video düğmesine dokunun. Anchor anında ses dosyanızı belgeler ve ses ile belgenizi animasyonlu bir videoyla çeşitli sosyal medya platformlarına paylaşmanıza izin verir. Videoyu oluşturmadan önce belgeyi kontrol edebilir ve düzenleyebilirsiniz.


9. Adioma

adioma sosyal medya toolGörsel dili temel alan infografik yapıcı

Fiyat: Aylık 39 dolar, aylık 69 dolar, aylık 299 dolar veya infografik başına 10,000 dolardan özel fiyatlandırma

Tanım: İnsanlar kendi infografiklerini yapabilsinler diye, popüler Funders and Founders Infographics ekibi Adioma’yı oluşturdu.

Adioma nasıl kullanılır:

Adioma ile bir bilgi grafiği oluşturmak için, eklemek istediğiniz metni yazın. Adioma, sizin için tasarım çalışması yapacaktır – ilgili simgeleri önermekte, tasarımınızı otomatik olarak sahip olduğunuz metin miktarına uyarlamaktadır.

Tüm metninizi bir kerede yükleyebilirsiniz , Adioma size infografik belge üretecektir.


10. Smartmockups 2.0

Smartmockups 2.0 nedirPhotoshop kullanmadan çarpıcı ekran görüntüsü ürünleri oluşturun

Fiyat: 69 dolar (Oluşturulan örneklerde filigran olacak şekilde ücretsiz deneme sürümü var.)

Tanım: Smartmockups, bir tasarımcının yardımına ihtiyaç duymadan arka planda ürününüzün (dijital, baskı veya konfeksiyon) fotoğraflarını oluşturmanızı sağlar.

Smartmockups nasıl kullanılır:

Sadece dört adımda muhteşem harika bir mockup (model) ürünü yaratabilirsiniz:

1. Bir model seçin (örneğin bir dizüstü bilgisayar, bir kartvizit veya bir t-shirt)

2. Resminizi yükleyin (veya bir URL’den bir ekran görüntüsü alın)

3. Modelinizi ayarlayın (örneğin, cihazın rengini değiştirin veya bir arka plan ekleyin)

4. Modelinizi tercih ettiğiniz boyut ve kalitede aktarın


11. ContentStudio

contentstudio nedirSosyal hesaplarınızı büyütmek için veri odaklı içerik paketi

Fiyat: Ücretsiz, ayda 15 dolar, ayda 47 dolar, ayda 97 dolar, ayda 197 dolar veya kurumsal fiyatlandırma

Tanım: ContentStudio içeriği keşfetmenize, yayınları zamanlamanıza ve kampanyaları otomatikleştirmenize olanak tanıyan bir sosyal medya içerik iyileştirme aracıdır.

ContentStudio nasıl kullanılır:

Adından da anlaşılacağı üzere, ContentStudio’nun odak noktası, içeriği hızla bulmanıza yardımcı olmaktır. Bulma özelliğini kullanarak belirli bir konuyu arayabilir, içerik kaynakları seçebilir ve içeriği istediğiniz gibi filtreleyebilirsiniz.

Paylaşmak istediğiniz içeriği sosyal medya profillerinizde bulduğunuzda, resim ve hashtaglar öneren ContentStudio yazarını kullanarak paylaşabilirsiniz.


12. Campsite

campsite sosyal medya Tek bir ‘bio’ bağlantısını sınırsız hale getirin

Fiyat: Ücretsiz

Tanım: Campsite çok sayıda Instagram pazarlamacılarının karşılaştığı bir sorunun çözümü olarak (birden fazla Instagram hesabı için yalnızca tek bir bağlantıya sahip olmak) birden fazla bağlantıyı listeleyebileceğiniz bir mobil cihaz dostu sayfa oluşturarak çözdü.

Campsite nasıl kullanılır:

Kampanya sayfanıza yeni bir bağlantı eklemek için, bağlantı başlığını ve URL’sini girin ve “Etkin” anahtarını değiştirin.

İnsanların bir bağlantıyı belirli bir Instagram gönderisiyle ilişkilendirdiğini bilmek istiyorsanız, o Instagram gönderisini seçebilirsiniz, resim linkin yanında görünecektir.


13. Tagwin

tagwin sosyal medyaInstagram yarışmaları ve hediyeler kolaylaştırıldı

Fiyat: Ücretsiz, ayda 19 dolar, ayda 29 dolar, ayda 49 dolar veya ayda 79 dolar

Tanım: Instagram yarışmaları düzenlemek, katılımı artırmak ve Instagram’a ulaşmak için mükemmel bir yoldur. Tagwin bu işlemi basitleştirir ve kolaylaştırır.

Tagwin nasıl kullanılır:

Tagwin’de yarışma kurmanız yalnızca birkaç dakikanızı alır. Hesabınızın takip edilmesi ve bir gönderinizin beğenilmesi gibi giriş koşulları ayarlayabilirsiniz. Yarışmayı kurduktan sonra, Tagwin gösterge tablosundaki yarışmanın kayıtlarını izleyebilirsiniz.


14. Insense

insense sosyal medyaEtkileyenler (Influencers) adına Facebook ve Instagram reklamları

Fiyat: Ayda 25 yaratıcı fırsat için 299 dolar, ayda 50 yaratıcı fırsat için 999 dolar veya kurumsal fiyatlandırma (Ürün Avcısı indirimli olsun)

Tanım: Etkileyen (influencer) pazarlaması, sosyal medyada giderek daha popüler hale geliyor. Insense, sizi etkileyenlerle birleştiren ve sponsorlu etki yaratıcı kampanyaları yönetmenizi ve yürütmenizi sağlayan bir platformdur.

Insense nasıl kullanılır:

Öncelikle, ilgili etkileyiciler tarafından okunacak bir kampanya özeti hazırlamanız gerekir. İlgilenen etkileyiciler kampanya özetinize cevap verecektir.

Hangi etkileyen ile çalışacağınıza karar verdikten sonra, Insense platformu aracılığıyla onlarla iletişim kurabilirsiniz. Sponsorlu gönderi yayımlandığında, Facebook’un Ads Yöneticisi’ni kullanarak etkileyenlerin yayınlarını daha da artırabilirsiniz.

Etkileyenler (Influencers): Çeşitli sosyal medya platformlarını kullanarak servisler ve ürünler hakkındaki düşüncelerini açıklayan; ürün değerlendirmeleriyle, ücretli reklamlarla ya da marka ortaklığı yoluyla doğrudan takipçileriyle paylaşan fikir önderleri.


15. Quuu Promote 3.0

quuu nedirİçeriğinizi etkileyenlere tanıtın

Fiyat: Ayda 40, ayda 70, ayda 150, ayda 300, ayda 500 dolar (14 günlük ücretsiz deneme ile)

Tanım: Quuu, sosyal medya paylaşımınız için içerik önerme sunan bir sosyal medya aracıdır. Öte yandan, içeriğinizi düzenli Quuu kullanıcılarına önererek tanıtımını yapmanıza izin verir.

Quuu Promote nasıl kullanılır?

İçeriğinizi Quuu Promote ile tanıtmak için, Quuu kullanıcılarının paylaşmasını istediğiniz sosyal medya mesajını oluşturmanız ve içeriğinizin ait olduğu ilgi alanını seçmeniz yeterlidir. Yayınınız gözden geçirildikten sonra, o ilgi alanından içerik önerisi talep eden ve daha sonra paylaşım yapan Quuu kullanıcılarına önerilecektir.


16. Lisa

lisa instagram tool nedirInstagram için otomatik öğrenme gücüyle çalışan etkileşim kahini

Fiyat: Ücretsiz

Açıklama: Muhtemelen çoğu zaman birden fazla fotoğraf çekip Instagram’da hangisini paylaşacağınıza karar vermekte zorlanıyorsunuz. Lisa, otomatik öğrenme algoritmasını kullanarak size yardımcı olabilir.

Lisa nasıl kullanılır:

Hangi fotoğrafı paylaşacağınızdan emin değilseniz, Lisa uygulamasında düşündüğünüz fotoğrafları seçin. Lisa, fotoğrafı analiz eder ve Instagram’da en çok beğenileceğini düşündüğü fotoğrafı size önerir.

Lisa ayrıca fotoğrafla ilgili hashtag’lar önerir.


17. Story Slicer

story slicer nedirInstagram hikayenizi yayınlamak için uzun videoları dilimlere bölün

Fiyat: 1,99 dolar

Tanım: Story Slicer, uzun videolarınızı kısa videolara ayırmanıza yardımcı olur; böylece Instagram, Facebook, WhatsApp ve daha pek çok platformda hikayeler yayınlayabilirsiniz.

Story Slicer Nasıl Kullanılır:

Story Slicer’i kullanmak, bir video seçip klipler için tercih ettiğiniz platforma karar vermek kadar basittir. Story Slicer, videonuzu uygun uzunlukta böler ve bunları fotoğraf makinesi rulonuza kaydeder.


18. MetaShort

metashort nedirBir bağlantının sosyal medya görünümünü hızlı bir şekilde değiştirin

Fiyat: Ücretsiz veya aylık 10 dolar

Tanım: Sosyal medya gönderileriniz genellikle istediğiniz gibi görünmüyorsa, ihtiyacınız olan şey MetaShort olabilir. Basit arayüzünü kullanarak, sitenizin meta etiketlerine dokunmadan, Facebook ve Twitter paylaşımlarınızın ne şekilde olacağını ayarlayabilirsiniz.

MetaShort nasıl kullanılır:

URL’nizi MetaShort sitesinde girdikten sonra, düzenleme yapmak için size başlık, anahtar kelimeler ve Twitter kart stili gibi birkaç öğe suulur. MetaShort’un sağladığı URL’yi kullandığınızda, sosyal medya bağlantı postanız yapılandırdığınız gibi Facebook’ta ve Twitter’da görünmelidir.

Aylık 10 dolar olan Pro versiyonuyla, tıklanmalar gibi istatistiklere ulaşabilirsiniz.


19. Station

station sosyal medya toolHepsini denetleyecek bir uygulama

Fiyat: Ücretsiz

Tanım: Bir sosyal medya yöneticisi olarak, muhtemelen birçok web uygulamasını (Trello, Pocket, Buffer vs) aynı anda açmışsınızdır. Station, tüm bu uygulamaları tek bir güzel oluşturulmuş iş istasyonunda birleştirmenizi ve üretkenliğinizi artırmanızı sağlar.

Station nasıl kullanılır:

Station’a giriş yaptıktan sonra, sıkça kullandığınız tüm uygulamaları iş istasyonunuza ekleyebilirsiniz. Station, 300’den fazla uygulama ile çalışır (daha fazlasıyla da entegre olur).

Kurulduktan sonra, klavye kısayollarını veya arama işlevini kullanarak uygulamalar arasında kolayca geçiş yapabilir, tek bir yerden tüm uygulamalarınızın bildirimlerini kontrol edebilir ve dikkatinizin dağılmaması için odaklanma moduna girebilirsiniz.


20. Planable

planable sosyal medya toolSosyal medya ekibinizin komuta merkezi

Fiyat: Ücretsiz, ayda 49 dolar veya kurumsal fiyatlandırma

Tanım: Planable, sosyal medya araçları için bir işbirliği ve planlama aracıdır. Dropbox ve Google E-Tablolar gibi araçların bir kombinasyonunu kullanmak yerine geri bildirim alabilir, fikirleri tartışabilir ve gönderileri tek bir konumdan planlayabilirsiniz.

Planable nasıl kullanılır:

Planable’de bir çalışma alanı taklit Facebook Sayfası veya Twitter, Instagram veya LinkedIn profilidir. Yeni bir gönderi oluşturup kaydettiğinizde, gönderiniz Facebook sayfasında yayınlanmış gibi görünür.

Meslektaşlarınız tarafınıza yorum ekleyerek size geribildirim yapabilir ve gönderiyi planlamadan veya yayınlamadan önce buna göre düzenleyebilirsiniz.


sosyal medya araçları


Not:2018 yılında çalışacak pazarlamacılar için en son trend olan sosyal medya araçlarının listesini Buffer ve Product Hunt ekibi birlikte oluşturmuştur.


KAYNAKLAR

Alfred Lua tarafından yazılmış olan bu sosyal medya araçları içeriği, Buffer Social sitesinden alınmıştır.

[Toplam:5    Ortalama:5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin